pokój biurowy

Najważniejsze kryteria wyboru krzesła biurowego

Spędzamy w pracy średnio osiem godzin dziennie, a znaczna część tego czasu upływa na siedzeniu przed komputerem, dlatego warto zadbać o wybór odpowiedniego krzesła biurowego. Prawidłowa pozycja siedząca jest kluczowa dla naszego zdrowia, komfortu i wydajności w pracy. Poznaj najważniejsze kryteria wyboru krzesła biurowego, które pozwolą zadbać o komfort i ergonomię w miejscu pracy.

Regulacja wysokości siedziska

Idealne krzesło biurowe powinno posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska, tak aby dostosować je do wzrostu użytkownika oraz wysokości biurka. Dzięki temu zapewnisz sobie właściwą pozycję podczas pracy, co wpłynie na komfort oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia dolegliwości związanych z długotrwałym siedzeniem. Wysokość krzesła powinna być ustawiona tak, aby stopy opierały się na podłodze, a między udem a łydką był kąt prosty.

Oparcie i zagłówek z możliwością regulacji

Oparcie profilowanego krzesła biurowego dostosowane do naturalnej krzywizny kręgosłupa z możliwością funkcjonalnej regulacji to kolejne istotne kryterium. Powinno być ono dostosowane do linii kręgosłupa, co pozwoli na utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia oraz wsparcia dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zagłówek w krześle biurowym powinien dać także możliwość dostosowania go pod wymagania karku.

Regulacja podłokietników

Regulowane podłokietniki pozwolą na umieszczenie ramion w pozycji niewymuszającej nadmiernego wysiłku mięśni barkowych. Wysokość podłokietników powinna być dostosowana do długości ramion oraz wysokości biurka. Dobrze, aby ich kształt był anatomiczny, by zapewnić jak największy komfort użytkowania.

Certyfikaty i gwarancja

Krzesło biurowe powinno posiadać certyfikaty potwierdzające jego ergonomię i jakość wykonania. Warto sprawdzić, czy produkt spełnia normy jakościowe oraz, czy posiada atesty bezpieczeństwa. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na długość gwarancji i serwis pogwarancyjny.

Shopping Cart
Przewiń do góry