Blog

Przeczytaj nowinki ze świata ergonomii i fizjoterapii.

mężczyzna przed komputerem z bólem pleców

W dobie nowoczesnych technologii coraz więcej osób spędza długie godziny przed komputerem. Niestety, niewłaściwa postawa podczas pracy może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. W niniejszym artykule omówimy siedem najważniejszych powikłań zdrowotnych wynikających z nieodpowiedniego siedzenia przy komputerze.

czarny fotel ergonomiczny

Praca w domu stała się codziennością dla wielu osób, dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki pracy. Kluczowym elementem wyposażenia biura domowego jest wygodne krzesło, które zapewni komfort i zdrową postawę podczas wielogodzinnej pracy.

oparcie krzesła biurowego

Komfort i ergonomia w miejscu pracy odgrywają kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu każdego pracownika. Profilowane krzesła biurowe zyskujące coraz większą popularność, są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących wygodnych i zdrowych warunków pracy. W artykule przedstawiamy zalety takich krzeseł oraz ich wpływ na jakość pracy i samopoczucie użytkowników.

praca przed komputerem

W dobie powszechnego korzystania z komputerów, zarówno w pracy, jak i w domu, coraz więcej osób zwraca uwagę na ergonomię stanowiska pracy. Wybór odpowiedniego krzesła jest kluczowy dla zdrowia i wydajności pracy. Niestety, nie wszystkie krzesła są odpowiednie do długotrwałego siedzenia przy komputerze. W tym artykule przedstawimy rodzaje krzeseł, które nie nadają się do pracy przy komputerze.

fotel na kółkach

To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza tych, które spędzają dużo czasu przed monitorem. Wybór odpowiedniego fotela do pracy czy nauki jest kluczowy dla utrzymania zdrowia i komfortu podczas wielogodzinnego siedzenia. W tym artykule omówimy zalety i wady foteli z kółkami oraz bez nich, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

fotel biurowy obok biurka

Ergonomiczne fotele biurowe odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu i zdrowia pracowników, którzy spędzają długie godziny w pozycji siedzącej. Wybór odpowiedniego fotela biurowego to inwestycja nie tylko w wygodę, ale również w wydajność i efektywność pracy. Wybór odpowiednich materiałów na fotele ma ogromny wpływ na ich wytrzymałość oraz trwałość, a co za tym idzie na długotrwałe zadowolenie z ich użytkowania.

pokój biurowy

Spędzamy w pracy średnio osiem godzin dziennie, a znaczna część tego czasu upływa na siedzeniu przed komputerem, dlatego warto zadbać o wybór odpowiedniego krzesła biurowego. Prawidłowa pozycja siedząca jest kluczowa dla naszego zdrowia, komfortu i wydajności w pracy. Poznaj najważniejsze kryteria wyboru krzesła biurowego, które pozwolą zadbać o komfort i ergonomię w miejscu pracy.

mężczyzna trzyma dłonie na dole kręgosłupa

Osoba, która ma problemy z bólami kręgosłupa, powinna zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego fotela biurowego, który zapewni odpowiednie wsparcie dla pleców i pomoże w zmniejszeniu napięcia oraz dyskomfortu. Komfortowe i ergonomiczne stanowisko pracy jest niezbędne dla zachowania zdrowia kręgosłupa.

wnętrze gabinetu

Ortopedyczne fotele biurowe różnią się od zwykłych foteli głównie pod względem cech, które mają na celu zapewnienie lepszego wsparcia i komfortu dla kręgosłupa oraz zmniejszenie ryzyka bólów i urazów.

praca przed komputerem

W dobie powszechnej komputeryzacji i cyfryzacji znaczna część społeczeństwa spędza większość czasu przed monitorem komputera, szczególnie podczas pracy zawodowej. Niestety, długotrwałe przebywanie w tej pozycji prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak bóle pleców, karku, nadgarstków czy zespołu cieśni nadgarstka. Aby uniknąć tych problemów, warto zadbać o odpowiednią postawę ciała oraz ergonomię stanowiska pracy.

ergonomiczne stanowisko pracy

Długotrwałe siedzenie może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych odcinka szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, a także objawiać się dolegliwościami bólowymi. W Polsce istnieją jednak konkretne przepisy BHP dotyczące ergonomii i warunków pracy przy komputerze, które mają na celu poprawę komfortu i zdrowia pracowników.

wnętrze biura

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego poprawia samopoczucie oraz zwiększa efektywność. Jest to inwestycja w komfort oraz zdrowie każdego użytkownika. Dowiedz się, dlaczego dobrze dobrane krzesło biurowe powinno mieć regulowane oparcie!

104A0322 scaled

Stanowisko ergonomiczne to biurko wyposażone w możliwość regulacji ustawienia wysokości oraz krzesło łączące w sobie wszystkie pozytywne cechy uwzględniając nasze uwarunkowania anatomiczne.

104A0324 scaled

Od naszego organizmu i od nas zależy tempo degeneracji. Organizm dzielnie walczy z następstwami bezruchu (akinezji), czasem całymi latami. Jednak nie jesteśmy niezniszczalni i w końcu dopada nas ostra dysfunkcja.

104A0312 scaled

Ergonomiczne stanowisko pracy powinno w sposób intuicyjny pomagać w przyjęciu jak najbardziej nie obciążającej kręgosłup pozycji. Zapewnić to może jedynie właściwe zakotwiczenie miednicy w odpowiednim jej przodopochyleniu.

104A0309 scaled

Kręgosłup jest skomplikowanym strukturalnie i funkcjonalnie narządem, który stanowi oś naszego ciała. Jego forma jest wynikiem niemal miliona lat ewolucji. Jego podstawowymi funkcjami są ochrona struktur układu nerwowego oraz przenoszenie obciążeń.

104A0324 scaled

Trafili do naszego gabinetu rodzice ze swoją córką. Asia ma 10 lat. Rodzice – oboje lekarze, zauważyli u niej asymetrię w ustawieniu łopatek. Zaniepokoili się bardzo, ponieważ jak sami twierdzili, Asia to najbardziej wysportowane dziecko w całej klasie. Trenuje pływanie, akrobatykę i taniec.

Dane do płatności przelewem bankowym:

Centrum Fizjoterapii “GAMI” Janusz Galica, Paweł Miłoś spółka cywilna ul. Wolności 23B, 39-300 Mielec

Bank Polska Kasa Opieki S.A.

12 1240 2656 1111 0010 9695 6703

Przewiń do góry