Blog

Przeczytaj nowinki ze świata ergonomii i fizjoterapii.

Stanowisko ergonomiczne to biurko wyposażone w możliwość regulacji ustawienia wysokości oraz krzesło łączące w sobie wszystkie pozytywne cechy uwzględniając nasze uwarunkowania anatomiczne.

Od naszego organizmu i od nas zależy tempo degeneracji. Organizm dzielnie walczy z następstwami bezruchu (akinezji), czasem całymi latami. Jednak nie jesteśmy niezniszczalni i w końcu dopada nas ostra dysfunkcja.

Ergonomiczne stanowisko pracy powinno w sposób intuicyjny pomagać w przyjęciu jak najbardziej nie obciążającej kręgosłup pozycji. Zapewnić to może jedynie właściwe zakotwiczenie miednicy w odpowiednim jej przodopochyleniu.

Kręgosłup jest skomplikowanym strukturalnie i funkcjonalnie narządem, który stanowi oś naszego ciała. Jego forma jest wynikiem niemal miliona lat ewolucji. Jego podstawowymi funkcjami są ochrona struktur układu nerwowego oraz przenoszenie obciążeń.

Trafili do naszego gabinetu rodzice ze swoją córką. Asia ma 10 lat. Rodzice – oboje lekarze, zauważyli u niej asymetrię w ustawieniu łopatek. Zaniepokoili się bardzo, ponieważ jak sami twierdzili, Asia to najbardziej wysportowane dziecko w całej klasie. Trenuje pływanie, akrobatykę i taniec.

Dane do płatności przelewem bankowym:

Centrum Fizjoterapii „GAMI” Janusz Galica, Paweł Miłoś spółka cywilna ul. Wolności 23B, 39-300 Mielec

Bank Polska Kasa Opieki S.A.

12 1240 2656 1111 0010 9695 6703

Przewiń do góry