mężczyzna trzyma dłonie na dole kręgosłupa

Jaki fotel biurowy powinna mieć osoba, która boryka się z bólami kręgosłupa?

Osoba, która ma problemy z bólami kręgosłupa, powinna zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego fotela biurowego, który zapewni odpowiednie wsparcie dla pleców i pomoże w zmniejszeniu napięcia oraz dyskomfortu. Komfortowe i ergonomiczne stanowisko pracy jest niezbędne dla zachowania zdrowia kręgosłupa.

Pamiętaj, że fotel biurowy powinien cechować się nie tylko dużą trwałością i stabilnością. Materiał, z którego jest wykonany, powinien być oddychający i łatwy w utrzymaniu czystości. Na jakie jeszcze cechy warto zwrócić uwagę przy zakupie fotela biurowego!

Fotele ortopedyczne z szerokim zakresem regulacji

Fotele ortopedyczne są specjalnie zaprojektowane przez fizjoterapeutów, aby zapewnić wsparcie dla kręgosłupa i poprawić postawę podczas długotrwałego siedzenia. Fotele te cechują się szerokim zakresem regulacji, na przykład regulacją wysokości siedziska, regulacją zagłówka, podłokietników, kąta nachylenia oparcia czy wsparcia lędźwiowego. To pozwala dostosować krzesło do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.

Osoby z bólami kręgosłupa potrzebują odpowiedniego wsparcia dla pleców, dlatego warto zwrócić uwagę na ortopedyczne fotele biurowe, które oferują także regulację głębokości siedziska. Dzięki temu każdy użytkownik może dostosować fotel do swojej sylwetki i potrzeb, co pozwoli na równomierne rozłożenie nacisku na całej powierzchni siedziska.

Należy pamiętać, aby siedzisko dostosować tak, aby nogi były ustawione na podłodze pod kątem prostym. Umożliwi to właściwe ustawienie miednicy, co przyczyni się do zmniejszenia obciążenia na kręgosłupie. Ortopedyczny fotel biurowy sprawi, że utrzymasz prawidłową postawę ciała, odciążysz kręgosłup oraz mięśnie pleców. Co więcej, ergonomia takiego profilowanego krzesła przełoży się na poprawę koncentracji i wydajności pracy.

Shopping Cart
Przewiń do góry